Rozmaitości

Co powinna zawierać dobra polisa na życie?

InfoGdansk
20 lipca, 2022

W życiu zdecydowanie lepiej jest być optymistą i czerpać z niego pełnymi garściami. Aby prowadzić beztroskie życie, trzeba jednak wykazać się odpowiedzialnością i przezornością. Dobra polisa ubezpieczeniowa pozwala spać spokojnie i cieszyć się życiem. Nasuwa się jednak pytanie: co powinna obejmować taka polisa na życie? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Pobyt w szpitalu a ubezpieczenie

Kwestią, która budzi wiele pytań i wątpliwości, jest pobyt w szpitalu a ubezpieczenie. Pod pojęciem „pobyt w szpitalu” ubezpieczyciel rozumie hospitalizację, która trwa dłużej niż 3 lub 4 dni (w przypadku choroby, natomiast pobyt w wyniku nieszczęśliwego wypadku liczony jest już od 1 dnia), lecz krócej niż 90 dni. Możesz wówczas liczyć na zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej pod postacią świadczenia w kwocie kilkudziesięciu lub nawet kilkuset złotych za każdy dzień hospitalizacji.

Ile wynosi odszkodowanie? Wysokość odszkodowania zależy natomiast od konkretnego wariantu polisy i naliczana jest procentowo od sumy ubezpieczenia. Po zakończeniu hospitalizacji można wnioskować o wypłatę odszkodowania.

Takie świadczenia (zapewniające wparcie finansowe na pobyt w szpitalu) ma w swojej ofercie wiele towarzystw ubezpieczeniowych. W przypadku ubezpieczenia grupowego zwróć jednak uwagę, czy umowa obejmuje pobyt w szpitalu. Ogólnie rzecz biorąc, podczas wybierania polisy na życie koniecznie trzeba pomyśleć o kwestii ubezpieczenia szpitalnego. Ogólne warunki ubezpieczenia mówią o tym, w jakich sytuacjach możesz liczyć na wsparcie (na przykład za granicą, po przebytej operacji chirurgicznej, po zdiagnozowaniu nowotworu).

Co powinno się znaleźć w Ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU)?

Wszelkich informacji należy szukać właśnie w dokumencie, jakim jest OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Co powinny obejmować warunki ubezpieczenia, aby można było stwierdzić, że mamy do czynienia z dobrą ofertą polisy na życie?

Polisa na życie (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/0.html) daje gwarancję otrzymania odszkodowania w przypadku pobytu w szpitalu (gdy hospitalizacja jest skutkiem nieszczęśliwego wypadku, ale i choroby), śmierci bliskiej osoby, choroby itp. Warto jednak pomyśleć o dodatkowej ochronie, jaką oferują praktycznie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Zyskasz wsparcie w różnych sytuacjach, takich jak na przykład: awarie w domu, konieczność skorzystania z wizyty u lekarza specjalisty, a nawet zabezpieczenie finansowe w przypadku utraty pracy.

Podpisując umowę ubezpieczenia, musisz mieć zatem pewność, że zostaniesz objęty ochroną w trudnych i niespodziewanych momentach swojego życia. Wsparcie jest niezbędne przede wszystkim na wypadek pobytu w szpitalu, choroby, nieszczęśliwego wypadku, śmierci osoby bliskiej, utraty pracy, dużych awarii w domu, wypadku czy choroby podczas pobytu za granicą.

Jak zatem widać – niespodziewanych sytuacji, które mogłyby doprowadzić do kryzysu finansowego bez polisy, jest całkiem sporo. Tylko tak rozległy „parasol ochronny” pozwala zatem spać spokojnie, bez obaw o przyszłość.

Przed dokonaniem wyboru warto skorzystać z dostępnych w sieci narzędzi, takich jak porównywarka ubezpieczeń na życie. Pozwala to przeanalizować poszczególne parametry ofert i wybrać tę, która spełni oczekiwania. Wystarczy wskazać: rodzaj ubezpieczenia (indywidualne czy grupowe, bezterminowe czy terminowe), ubezpieczonego (siebie, małżonka itd.), cel ubezpieczenia i orientacyjną sumę. Obecnie zawarcie umowy nie jest niczym skomplikowanym, a polisę można z powodzeniem zakupić przez Internet.

Materiał zewnętrzny.